Barbara Wrońska – Nie czekaj


Zacznę od tego, że na utwór „Nie czekaj” natknąłem się podczas błogiego lenistwa w dzień jego premiery. YouTube postanowił przedstawić mi Barbarę Wrońską, w której głosie zakochałem się od pierwszych usłyszanych dźwięków.

Przyznaję się bez bicia, że niestety nie znałem wcześniej zespołu Pustki, więc nie znałem też Barbary Wrońskiej. 🙂

W momencie kiedy skończyłem pierwszy raz odsłuchiwać tego kawałka, pożałowałem zamknięcia swojego bloga (wcześniej: moremusic.pl). Jak się pewnie domyślacie, nie wytrzymałem bardzo długo z tą myślą w głowie. 🙂

Skąd wziął się mój zachwyt nad „Nie czekaj”? Przede wszystkim z klasycznego brzmienia, bigbitowych dźwięków i głosu mogącego równać się z największymi diwami lat sześćdziesiątych.

Teraz jest najlepszy czas, żeby w skrzydła puścić wiatr.
Nie czekaj! Nie czekaj!
[…]
Do krawędzi tylko krok.
Skoczysz teraz, skoczysz teraz czy nie?

Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie dowiedział się czegoś o samym procesie tworzenia płyty, której singlem promującym jest utwór „Nie czekaj”… Otóż w radiowej Dwójce Basia (mam nadzieję, że to nie zbyt duże spoufalstwo) mówiła o tym, że długo szykowała się do nagrania tej płyty – musiała do niej dojrzeć i po prostu przeżyć swoje. Stąd też nie mam najmniejszej wątpliwości, że ten singiel z pewnością puści wiatr w jej skrzydła, żeby mogła wreszcie skoczyć z krawędzi.

Dokąd lecieć chcesz,
skoro już dobrze wiesz,
że za oknem czeka Cię
dużo głębszy sens niż ten?

Moje słowne wsparcie jest niczym w porównaniu do tego, otrzymanego od Katarzyny Nosowskiej, Pauliny Przybysz czy Keva Foxa, którzy wystąpili w teledysku „Nie czekaj”. Oczywiście oprócz tego, wielu polskich artystów chętnie udostępnia materiał promujący zbliżającą się wielkimi krokami płytę w swoich social mediach.

Ze zniecierpliwieniem będę czekał na płytę, która ukazać się ma w styczniu 2018 roku.

P.S. Dawno tak długo nie gwałciłem przycisku REPLAY na YouTube jak przy tym utworze!

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *